
Ostatnia aktualizacja | 27 lipca 2022
Witaj w Online Brand Library
dla Parafia Łacina.
↓
Logotyp
01. Logotyp
Logotyp to najważniejszy element identyfikacji wizualnej każdej marki, dlatego fundamentalna jest jego czytelność, niezależnie od kontekstu, w jakim się znajduje. Budowanie świadomości znaku Parafii Łacina i wartości, jakie za nim stoją, jest podstawowym zadaniem systemu komunikacji.
Poniżej przedstawiamy szereg zasad i wytycznych, dotyczących stosowania logotypu.
Dodatkowo udostępniamy pliki źródłowe logotypu zapisane w najbardziej popularnych formatach stosowanych na rynku (Ai, EPS, PDF, SVG, PNG).
Ikona
Ikona (avatar) Parafii Łacina to sygnet w odpowiedniej proporcji względem tła oraz w jednej z proponowanych kombinacji kolorystycznych. Może występować w postaci animowanego pliku .GIF, jeśli możliwe jest zastosowanie takiego formatu pliku.
Wersje kolorystyczne logotypu
Logotypu należy używać w odpowiedniej relacji kolorystycznej. Barwy logotypu i tła powinny być tak zestawiane by zachować pożądany kontrast, zapewniający odpowiedni poziom czytelności.
03. Konstrukcja logotypu
Logotyp został skonstruowany na bazie siatki pokazanej na schemacie poniżej. Niezwykle istotne jest zachowanie wszystkich proporcji i relacji pomiędzy jego elementami, ponieważ nawet najmniejsza zmiana może wpłynąć na zakłócenie jego formy, a tym samym spowodować utratę czytelności i spójności komunikacji.
02. Geneza logotypu
Logotyp Parafii Łacina to połączenie dwóch elementów: ikony – symbolizującej wspólnotę ludzi oraz ich miejsce, oraz nazwy parafii. Ikona jest połączeniem okręgu (symbolu wspólnoty), kwadratu (symbolu miejsca) oraz inspiracji formą krzyża oazy (symbolu ruchu odrodzenia kościoła katolickiego).
04. Pole ochronne logotypu
Pole ochronne to minimalna przestrzeń otaczająca logotyp, w której nie może znajdować się żaden element graficzny. Zapewnia ono odpowiedni poziom czytelności komunikacji. Wyznaczamy je każdorazowo według konstrukcji opisanej na schemacie poniżej.
Uwaga! Pusta przestrzeń otaczająca znak może być większa niż wskazana poniżej.
05. Znaki rejestracyjne
Logotyp Parafii Łacina nie będzie w przyszłości prawnie zastrzeżony czy opatrzony znakiem Trademark (™) lub Servicemark dlatego nie przygotowano dla niego propozycji umiejscowienia znaków rejestracyjnych.
06. Skalowanie
W zależności od wybranego kanału (online, offline) należy stosować ustalone, minimalne wielkości logotypu.
Uwaga! Dla uzyskania maksymalnej spójności oraz najwyższej jakości reprodukcji należy zawsze stosować elektroniczne pliki źródłowe zamieszczone na tej witrynie.
Każdy wyjątek od sytuacji opisanych poniżej należy konsultować z właścicielami marki lub podmiotem odpowiedzialnym za działania komunikacyjne Parafii Łacina.
Zastosowanie cyfrowe
Szerokość minimalna: 100 px
Zastosowanie w druku
Szerokość minimalna: 50 mm
07. Działania zabronione
Konsekwentna i skuteczna ekspozycja logotypu Parafii Łacina to ważny element budowania systemu komunikacji. W związku z tym nie należy zmieniać zatwierdzonej wersji logotypu w żaden sposób, gdyż został on skonstruowany według ściśle określonych proporcji. Konieczne jest stosowanie go z odpowiednią świadomością i korzystanie wyłącznie z elektronicznych plików źródłowych zamieszczonych w bibliotece lub dostarczonych przez właścicieli marki.
Najbardziej prawdopodobne błędy zostały wskazane na poniższych schematach.
Kolorystyka
08. Kolorystyka
Główne paleta kolorystyczna Parafii Łacina jest inspirowana materiałami wykorzystanymi we wnętrzu Miejsca Spotkań. Kolory odwołują się do odcieni drewna, kamienia, materiałów z jakich wykonano meble oraz akcentów złota. Paleta została tak skonstruowana by oddać i wzmocnić charakter wspólnoty, ale jednocześnie nie ograniczać możliwości kreatywnych w procesie budowania komunikacji.
Uwaga! Dla zachowania spójności komunikacji obowiązkowe jest używanie wyłącznie barw o parametrach wskazanych poniżej.
RGB 210 / 190 / 155
HEX #d9c8ab
CMYK 15 / 25 / 40 / 0
PANTONE 468 C
RGB 100 / 75 / 60
HEX #644b3c
CMYK 40 / 70 / 65 / 50
PANTONE 175 C
RGB 185 / 180 / 170
HEX #b9b4aa
CMYK 30 / 25 / 30 / 0
PANTONE 400 C
RGB 100 / 110 / 110
HEX #646e6e
CMYK 65 / 40 / 45 / 25
PANTONE 431 C
RGB 100 / 110 / 75
HEX #6e644b
CMYK 30 / 40 / 70 / 40
PANTONE 7552 C
Typografia
Typografia
Uwaga! Jeśli korzystanie z fontu głównego okaże się niemożliwe, dopuszczalne jest zastosowanie innego liternictwa, ale należy to każdorazowo skonsultować i uzyskać akceptację właściciela marki lub podmiotu odpowiedzialnego za działania komunikacyjne.
Poniżej znajdują się linki do zakupu fontów.
Przykłady stosowania
01. Charakter komunikacji
Charakter komunikacji określa, w jaki sposób Parafia Łacina się przedstawia. Nie chodzi tylko o to, co mówimy lub do kogo mówimy – ale o to, jak to robimy. Komunikacja wizualna oraz słowna Parafii Łacina powinna zawsze być czysta i naturalna, momentami nawiązując do bogatej historii kulturowej kościoła.
Staramy się, żeby tekst oraz słowo zawsze było jak najbardziej prawdziwe – unikamy nienaturalnych ujęć na zdjęciach oraz wymuszonych i sztucznych przekazów słownych. Parafia Łacina to człowiek mówiący do człowieka, i dokładnie taki powinien być charakter komunikacji.
02. Konstrukcja i struktura layoutu
Poniżej wskazano przykłady stosowania identyfikacji wizualnej Parafii Łacina. Stosowanie zasad opisanych w Online Brand Library oraz korzystanie z elektronicznych plików źródłowych w niej zamieszczonych zapewnia rozpoznawalną i spójną komunikację na zewnątrz i wewnątrz organizacji.
a. Elementy layoutu
Layouty składają się łącząc dwa główne elementy znajdujące się w logotypie Parafii – czworokąt w postaci kwadratu lub prostokątu (miejsce) oraz koło (społęczność).
Koło zawsze jest w środku czworokąta i powinno być zeskalowane na około 60% w dół od najbliższego marginesu.
Można zrezygnować z koła na visualu jeżeli nie spełnia określonej funkcji lub przekaz będzie jaśniejszy bez niego.
Uwaga!
Nie rekomenduje się tworzenia zbyt wizualnie angażujących lub skomplikowanych layoutów.
b. Tło
Tło visuali może być wypełnione solidnym kolorem lub zdjęciem spełniającym wymagania wypisane w punkcie a. W zależności od oczekiwanej funkcji oraz przekazu wisuala można stosować zdjęcie w masce albo odwrotnie.
Wybierając zdjęcia powinno się zawsze kierować czytelnością komunikatu, kontrastem oraz dopasowaniem zdjęcia w ogólną kolorystykę Parafii.
Zdjęcia powinny być naturalne – z naturalnym światłem, czarno-białe, z naturalnym efektem edycji oraz, co najważniejsze, dopasowane do kolorystyki danego visuala.
Uwaga!
Nie rekomenduje się tworzenia layoutów korzystając z dwóch zdjęć lub stosowania przezroczystości na wisualach, aby unikać zbyt angażujących layoutów.
c. Typografia
Parafia komikuje się dwoma fontami – Gestura do głównych nagłówków oraz Mori do nagłówków oraz tekstów.
W nagłówkach można stosować rożnego rodzaju wyróżnienia: podkreślenie najważniejszego elementu lub słowa kursywą oraz kombinacja obu fontów jednocześnie. W takim przypadku obejmuje ta sama zasada: wszystko jest pisane PP Mori oprócz elementu którego chcemy wyróżnić.
W użyciu tych fontów najważniejszą cechą jest zawsze przekaz oraz czytelność.
Uwaga
W komunikacji Parafii Łacina trzeba uważać na stosowanie liter skapitalizowanych. Staramy się tworzyć przyjemne i ciepłe komunikaty – nie krzyczymy do odbiorców.
e. Elementy dodatkowe
Elementy dodatkowe na visualach składają się z 1/4 lub 1/2 linearnego koła. Zawsze są tak umieszczone aby sugerowały resztę koła poza planszą, jednocześnie dopełniając przestrzeń visualu.
Te elementy czynią funkcję nie czysto estetyczną lecz pomagają tworzyć głębię oraz sugerują otwarte kompozycje.
03. Przykłady stosowania
Poniżej wskazano przykłady stosowania identyfikacji wizualnej Parafii Łacina. Stosowanie zasad opisanych w Online Brand Library oraz korzystanie z elektronicznych plików źródłowych w niej zamieszczonych zapewnia rozpoznawalną i spójną komunikację na zewnątrz i wewnątrz organizacji.
Tabela zasobów do pobrania.
Nazwa pliku
Wersja
Format
Logotyp
Parafia Łacina Logotyp
Wersja cyfrowa
14.07.2022
Ai, PDF, SVG, PNG
1 MB
Parafia Łacina Logotyp
Wersja do druku
26.07.2022
Ai, EPS, PDF
8,7 MB
Ikona
Parafia Łacina Ikona
Wersja cyfrowa
26.07.2022
Ai, PDF, SVG, PNG
2,8 MB
Parafia Łacina Ikona
Wersja do druku
26.07.2022
Ai, PDF
14,7 MB
Kolorystyka
Paleta Kolorystyczna
RGB / CMYK / PANTONE
27.07.2022
ase, PDF
2,7 MB
Typografia
Dodatkowe
materiały
—
—
—
—
—